Popis systémů Comelit

SIMPLEBUS COLOR

Nejnovější a nejpropracovanější „dvoudrátový“ digitální systém pro domácí audio a videosystémy s barevným obrazem, uváděný na trh od ledna 2008. K propojení jsou třeba pouze dva vodiče, nezávislé na polaritě. Maximální počet uživatelů je 240 a maximální vzdálenost mezi vstupním panelem a posledním uživatelem je 600m. Není nutné používat speciální propojovací kabely. Lze použít UTP, SYKFY, CYKY i obyčejný „zvonkový kabel“.

SIMPLEBUS2

Systém Simplebus 2 umožňuje jednoduché a rychlé zapojení domácích telefonů (nebo čb videotelefonů) na stoupačku, která obsahuje pouze dva vodiče.

Simbus2_sch1_2_72dpi

 

Tento systém je nejpoužívanější zejména tam, kde je větší počet účastníků (maximálně však 240), a kde výrazně snižuje pracnost ( až o 50%) při instalaci systému, ve srovnání s tradiční kabeláží 4+n. Další hlavní uplatnění je při rekonstrukcích starých systémů, kdy se využije stávající staré vedení bez nutnosti jeho nákladné a nerentabilní výměny. stačí vyčlenit a proměřit pouze dva vodiče, které procházejí celou stoupačkou, a na ně pak připojovat jednotlivé telefony. Samotné naprogramování a zapojení systému je velmi snadné a rychlé i pro jednoho člověka. Systém je modulární, vnitřní telefony lze vybírat z modelové řady STYLE nebo OKAY, vstupní panely je možno volit z oblíbené řady POWERCOM a nebo vysoce odolný a také velmi oblíbený VANDALCOM. Na obrázku vidíte příklad zapojení tohoto systému pro dva uživatele a jeden vstupní dvoutlačítkový audio panel POWERCOM.